Podział kart płatniczych.

Podział kart płatniczych ze względu na sposób rozlczania transakcji.

Karty płatnicze można podzielić na kilka grup biorąc pod uwagę różny sposób ich rozliczania, to jak i z czego jest zbudowana karta płatnicza, jakie funkcje użytkowe spełnia, a także gdzie z tej karty możemy skorzystać. Karty płatnicze możemy podzielić ze względu na sposób w jaki się rozlicza transakcje. W podziale tym możemy wymienić karty bankomatowe, karty Charge, debetowe, kredytowe oraz karty przedpłacowe. Karta bankomatowa jest jedną z kart debetowych, ale ma ograniczone funkcje. Można z niej korzystać tylko do wykonywania transakcji za pośrednictwem bankomatów i jest ona związana z rachunkiem konkretnego klienta w banku. Karta chargé jest kartą, która ma odroczony termin płatności. Działa ona na tak zwanej zasadzie pay leter. Karty wydawane są nie tylko przez banki, ale też przez wiele innych instytucji finansowych. Wiążą się one z rachunkiem klienta i można z nich korzystać w każdym punkcie akceptującym tego typu kartę, jak też i w bankomatach. Kartę charge otrzymują osoby, które spełniają określone wymogi. Muszą posiadać określony status finansowy. Robiąc zadłużenie na tej karcie nie można go spłacić w części, aby otrzymać nowy kredyt. Zadłużenie musi zostać spłacone w całości.

Read More

admin | środa, 05 październik 2016 - 11:09 am | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , ,

Bezpieczeństwo zaciągania kredytów gotówkowych – na czym polega?

Bardzo niskie stopy procentowe panujące we współczesnej gospodarce zachęcają, a raczej mają zachęcać nowoczesne społeczeństwo do pozyskiwania kredytów gotówkowych. W tym samym czasie przeciętni konsumenci nie chcą oszczędzać, bo to się praktycznie w ogóle nie opłaca. Przy niskich stopach procentowych lepiej wziąć pożyczkę krótkoterminową niż oszczędzać i to się całkiem nieźle sprawdza. Co jednak z bezpieczeństwem zaciągania kredytów gotówkowych? Na czym musisz skupić uwagę, aby nadmiernie nie ryzykować? Oto kilka najciekawszych wskazówek branżowych, wejdź sprawdzić dobre oferty na http://www.splatka.pl/.

Read More

admin | piątek, 01 lipiec 2016 - 1:31 pm | | Domyślne

Kredyt gotówkowy idealny przy inwestycjach.

Kredyt gotówkowy jest powszechnie znany i rozumiany. Nie mniej jednak, należy zauważyć, że czasem jest postrzeganie jest błędne, ponieważ opiera się na nierzetelnych informacjach. To też zaraz przyjrzymy się znacznie bliżej kredytowi gotówkowemu, mało tego, zastanowimy się nad tym, dlaczego jest on idealny przy inwestycjach, lub inaczej, dlaczego jest on wówczas nie ocenioną pomocą. Na początku powinniśmy wiedzieć, jedną rzecz, a mianowicie, kredyty gotówkowe to jedna z dwóch bardzo ważnych grup kredytów. Druga grupa to kredyty bezgotówkowe, nie mniej jednak je opuścimy i skoncentrujemy się tylko i wyłącznie na kredytach gotówkowych ze względu na fakt, że są dziś bardzo popularne i Polacy często po nie sięgają. No, więc jak już zostało napisane powyżej, kredyty gotówkowe stanowią grupę kredytów, owe kredyty są różne, i nie są identyczne. Także każdy będzie mógł znaleźć tutaj coś dla siebie i dla swoich potrzeb. Dodatkowo powinniśmy wiedzieć, że kredyt gotówkowy to nic innego jak kredyt, który w całości zostaje nam wypłacony tylko i wyłącznie gotówką. Stąd ma taką a nie inną nazwę, czyli właśnie kredyt gotówkowy. Przykładem takiego kredytu, który w całości jest nam wypłacany tylko i wyłącznie w gotówce może być studencki kredyt, myślę, że jest to kredyt znany dużej ilości Polaków. Tak o to w dużym skrócie, wygląda świat kredytów gotówkowych, tak się on dziś przedstawia, i w zasadzie tak powinniśmy go postrzegać. Dodatkowo miejmy tę świadomość, że kredyty gotówkowe są dla nas, zostały powołane do istnienia z myślą o niesieniu pomocy ludziom potrzebującym dodatkowych pieniędzy. Należy również zauważyć, że kredyt gotówkowy bez kredytobiorców nie miał by najmniejszego prawa istnienia. To też zważając na te informacje, pamiętajmy o tym kredycie i w razie potrzeby sięgajmy po jego pomoc.

Read More

admin | środa, 04 maj 2016 - 2:28 pm | | Domyślne
Użyte znaczniki: , , , , ,